Бізнес-план для пасіки на 10 бджолосімей

Замовити

Бізнес-план для пасіки на 10 бджолосімей 2017.

Інвестиції близько 25 000 грн перший рік, повернення інвестицій  протягом першого року створення пасіки.

Ціни в таблицях прогноз на 2017 рік.

Бізнес план нижче – це попередній підрахунок - дані неточні, як витрати так і дохід, цифри з особистого досвіду та інтернету. Час написання бізнес-плану січень 2017 року.

Бізнес план для пасіки на 10 бджолосімей на 2017 рік. Список того що треба придбати для бджільництва.

1)      Земельна ділянка, не менше 10 соток в тихому сухому місці, далеко від боліт, брудних водойм, тваринницьких ферм. Бажано щоб ділянка була щільно відгороджена від сусідів посадкою дерев або щоб пасіка була за селом поблизу лісу, полів або фруктового саду.

2)  Приміщення. Подумайте і сплануйте, які приміщення у Вас є, а які треба підготувати до літнього/зимового сезону. Можливо, десь знадобиться ремонт. Треба буде приміщення для літніх вуликів взимку, приміщення для відкачування меду, приміщення для роботи з рамками (чищення рамок, робота з вощиною), приміщення для зберігання інвентаря (медогонки, зайвих рамок, інструментів, заготівель тощо), приміщення для письмової роботи ( ведення журналу пасічника, читання спеціалізованих книг і журналів), приміщення для зберігання меду, приміщення для зустрічі з покупцями. Деякі приміщення можуть бути поєднані.

3)      Література. Перш ніж купувати 10 вуликів і усе інше купіть  5 книг з бджільництва і 10 журналів ( Пасіка, Пасічник) і прочитайте їх. Робіть конспект найважливішого і того що не зрозуміло. Напишіть щомісячний план роботи з бджолами на рік, що ви плануєте робити на пасіці.

4)      Транспорт. Можливо, вам знадобиться машина для перевезення вуликів (кочового медозбору), для перевезення меду та продажу, для перевезення бджоло пакетів  купівлі\продажу.

5)      Бджоли. Визначтеся з породою бджіл, яку ви хочете бачити у себе на пасіці. Див пункт 3 Література. Вам треба буде купити 10 бджолопакетів ( до них йде 10 бджолиних маток і 40 рамок з бджолиним розплодом).

6)      Вулики. Треба купити 10 вуликів (до них йде набір рамок). Можна купити зимові вулики або літні. Літні на зиму треба буде переносити в приміщення, зимові залишаються в пасіці на своєму місці. Можна купити нові або б\в  - різниця в ціні буде в 1,5 - 2 рази.

7)      Інвентар: медогонка на 2/3 рамки, стамески, бідони для зберігання меду (алюмінієві, пластикова або скляна тара), одяг пасічника, запасні рамки, воскові пластини, димар, рукавички.

8)      Лікі для бджіл. Профілактична обробка ефірними оліями - ялиця і інші.

9)    Документи. Оформлення паспорта пасіки і сертифікату якості меду.

 Таблиця 1

 

Назва

Ціна в год, грн

Постійна\Єдиноразова

Ціна за шт, грн

 

1

Земельна ділянка

-

-

-

2

Приміщення

-

-

-

3

Література

300 грн

Постійна

30 грн

4

Транспорт*

3000 грн

Постійна ая

50 грн

5

Бджоли (10 бджолопакетів)

7000 грн

Єдиноразова

700 грн

6

Вулики 10 шт (бв/нові)

10 000 грн

Єдиноразова

1000 грн

7

Інвентар

3000 грн

Єдиноразова

3000 грн

8

Ліки (масла и др.)

500 грн

Постійна

50 грн.

 

* - можливо, Вам знадобиться транспортування меду в найближче велике місто на ярмарок або ринок - віддаленість 400 км, вартість бензину, або вартість доставки Новою Поштою окремо для кожного клієнта. Наприклад, якщо у вас при замовленні 3 л (4,5 кг) доставка по Україні для клієнта безкоштовна, виходить щоб продати Ваш мед - 250 кг треба всього 55 клієнтів рік, 4-5 клієнтів в місяць. Вартість доставки для одного клієнта 50 грн, для усіх 55 клієнтів - 2750 грн.

Мінімальне вкладення перший рік  23 800 грн (близько 1000 $)

 Враховуючи, що одна здорова сильна сім'я повинна давати десь 20-25 кг меду за літо, можна зробити висновок що до середина серпня пасіка на 10 бджолосімей має приносити 200-250 кг меду, це враховуючи що частину меду треба залишити як їжу на зиму. За літо зазвичай мед відкачують кожного разу після цвітіння певних культур.

Тут треба уточнити, що крім того що поле поряд з вашою пасікою має бути засіяне певними медоносними культурами, у вас повинно бути досить сильних молодих бджіл до часу цвітіння цих культур, поля і сади не повинні оброблятися хімічними препаратами.  Також має бути сприятлива погода для збору нектару - не занадто жарко, і щоб не було проливних дощів. Якщо ви усе правильно зробили і погода склалася сприятлива, то в середині серпня  повинна скластися десь наступна картина див Таблицю 2. Типи медоносних культур можуть відрізнятися залежно від регіону України.

Таблиця 2  

Час відкачки меду

Тип культури

Мед викачка, кг

Прогноз доходу в рік, грн

1 травень

різнотрав’я, ріпак

50 кг

4000 грн

2 червень

акація

50 кг

4000 грн

3 липень

липа, гречка

100 кг

8000 грн

4 серпень

соняшник

50 кг

4000 грн

Всього

всі

250 кг

20 000 грн

 

Дохід в рік від продажу меду – 20 000 грн

 Прогноз ціни меду в 2017 році  - 120 грн за літр (80 грн за кг). В 1 л мёда около 1,5 кг.

Крім того що пасіка дає мед, можна також продавати бджоли і продукти бджільництва.

Таблиця 3

Назва

Ціна за 1 шт

Прогноз доходу в рік, грн

Кількість, маса в рік

Бджолопакети*

700 грн  за шт

3500 грн*

5 шт

Віск

200 грн за кг

2000 грн

10 кг

Бджоломатки*

200 грн за шт

1000 грн*

5 шт

Настойка воскової молі

100 грн за шт

1000 грн

10 шт

Всього прогноз

 

3000-7500*грн

 

 

 

 

 

 

* Бджолопакети - В перший рік Ви купили 10 пчелосемей собі, передбачається що за літо Ви збільшили кількість сімей в 1.5 рази, тобто ло 15 сімей, у такому разі наступної весни ви можете продати ці додаткові 5 сімей або розширити  пасіку.

* - Бджоломатки ( аналогічно бджолопакетам) можна продати тільки в наступний сезон

 Дохід в рік від продажу додаткових товарів 7500 грн (другий рік), перший рік 3 000 грн

У таблицях вище вказаний прогноз доходу - це не означає чистий прибуток як можна подумати, в кожній категорії товарів є свої ризики і витрати. Наприклад:

- у продажу меду оптом і вроздріб - транспортування, тара ( скляні банки, кришки або пластикова тара);

- у продажу пчелопакетов можливо треба буде купувати тару ( тобто самі ящики для бджіл) і платити за транспортування;

- у продажу воску - транспортування або пересилка поштовою службою ;

- у продажу бджолиних маток - транспортування або вартість пересилки поштовою службою; також є ризик що пчеломатка не переживе пересилку і вам доведеться пересилати додатково безкоштовно.

- у продажу воскової молі - спирт (медичний 100 г, купувати в  аптеці), можливо пересилка або транспортування.

Для того, щоб бізнес план добре працював в нім мають бути задіяні принаймні 2 людини, одна – та що займається виробництвом і пасікою, інша - займається продажами. Пасіка це традиційно сімейний бізнес.

Підсумки: Для того, щоб завести пасіку на 10 пчелосемей треба мати невеликий будинок в сільській місцевості, земельна ділянка, бажано авто, розуміння що ви робите і близько 25 000 грн інвестицій в перший рік (близько $1000). Дохід в перший рік може бути тільки від меду див Таблицю 2 і при найкращих показниках буде близько 20000 грн Це вже в перший рік створення пасіки. У тому разі якщо перший рік ви усі зробили правильно,  на 2 рік ваші 10 вуликів повинні вже приносити близько 23 000 -27 500 грн (тобто дохід від продажу меду, бджіл і інших продуктів бджільництва).

У кожному бізнес плані є ключовий момент який робить його успішнішим - в даному випадку цей чинник це підтримка вашої сім'ї і література. Витрати на літературу і навчання  мають бути постійними не лише в плані грошей, але і часу. Треба серйозно до цього ставитися в перший рік, і також серйозно в другий і третій, треба постійно вчитися і удосконалювати свої навички.

 Бажаємо вам реалізувати ваші бізнес плани у бджільництві! Сподіваюся інформація вище була корисна в цьому.

Магазин меду Апі Світ, Україна, Київ, вул. Радунська 11, тел. (096)723-17-26